NÄDAL 13, tugilahendused

Kõigepealt soovin tänada nii huvitava teema eest. Lugedes selle nädala teemat, sain inspiratsiooni otsida veel lisamaterjali internetist ja mõte rändas vanaema peale. Koroonaajal sain tegelikult aru, et kui juba varasemalt jõudsime vanaema juurde piinlikult harva, siis peale koroonat ei julgenud keegi minna tihtipeale külla kartes viia haiguseid vanaemale. Tänapäeva ühiskonnas, kus tehnoloogia on nii palju arenenud, jääb justkui tegelikult vanaema ikka ilma erinevatest emotsioonidest, mida saavad vaid lähedased tuua. Saan aru, et vananemine ei ole otseselt puue, küll aga on vanaema teadmiste puudus ja õppimiskõver takistanud tal osa saamast tehnoloogia fantastilisest maailmast ja seeläbi tegelikult kogeda midagi uut.

Ja siis sattusingi sellise “ühe-nupuga-arvuti” peale nagu Komp. Komp on Norra startupi poolt loodud lihtne arvuti, mille puhul saavad sinu lähedased selle abil vanemale generatsioonile teha videokõnesi, jagada videoid ning pilte. Seda on vanuritel lihtne kasutada ja kogu äpiga möllamine jääb nooremale generatsioonile, kes sellega imepäraselt hakkama saavad. Vanaema ülesanne on ainult kõne vastu võtta ja vaadata piisava suurusega ekraani.

Kodulehel on põhjalik informatsioon, kuidas kasutada ning selle põhjal teha otsus, kas seadeldis just nõutud vajadustele vastab. Vaatasin, et see on isegi Soomes täitsa olemas. Seadeldis on päris kallis kuid võib päästa ühe vanuri üksildusest oma koduseinte vahel.

Ja kuna meil oli kursuse foorumis küsimus nutikellade kohta, sattusin ma ka väga ägeda nutikella peale – pimedatele mõeldud nutikell Dot Watch. See ei ole nutikell, mis sulle kõva häälega kõik ette loeb, vaid selle ekraan suudab Braille kirjas kõik tekstid ning teated kellal ette kanda ning kella kasutaja saab puudutuste abil lugeda teateid. Ja arvestades tavaliste nutikellade hinda, on see odavam kui üks tavaline Apple Watch!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s